D4NL-2FFA-B
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 3 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 8.9916 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | 3PST, DPST |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $250.98 | |
| 10 - 49 | $248.181 | |
| 50 - 99 | $247.247 | |
| 100 - 499 | $246.781 | |
| 500 - 999 | $246.501 | |
| 1,000 - 1,999 | $246.181 | |
| 2,000 - 3,999 | $245.754 | |
| 4,000 - | $245.493 | |



