D4NL-1AFA-B
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 200 |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Current Rating | 3 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Pretravel | 8.9916 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Width | 88.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $239.421 | |
| 10 - 49 | $236.621 | |
| 50 - 99 | $235.688 | |
| 100 - 499 | $235.221 | |
| 500 - 999 | $234.941 | |
| 1,000 - 1,999 | $234.622 | |
| 2,000 - 3,999 | $234.382 | |
| 4,000 - | $234.102 | |



