D4N-1A20
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 2.5 A |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 5 N |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $61.412 | |
| 10 - 49 | $58.612 | |
| 50 - 99 | $57.679 | |
| 100 - 499 | $57.213 | |
| 500 - 999 | $56.933 | |
| 1,000 - 1,999 | $56.373 | |
| 2,000 - 3,999 | $56.093 | |
| 4,000 - | $56.00 | |



