D4GS-N3R-3
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cable Length | 3 m |
| Current Rating | 750 mA |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Pretravel | 6.8072 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Cable Leads |
| Throw Configuration | 3PST |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $113.064 | |
| 10 - 49 | $110.265 | |
| 50 - 99 | $109.331 | |
| 100 - 499 | $108.865 | |
| 500 - 999 | $108.585 | |
| 1,000 - 1,999 | $108.265 | |
| 2,000 - 3,999 | $108.025 | |
| 4,000 - | $107.838 | |



