D4GS-N2R
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cable Length | 1 m |
| Current Rating | 2.5 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Panel |
| Operating Force | 60 N |
| Ratings | IP67 |
| Termination | Cable |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $68.649 | |
| 10 - 49 | $65.85 | |
| 50 - 99 | $64.917 | |
| 100 - 499 | $64.45 | |
| 500 - 999 | $64.17 | |
| 1,000 - 1,999 | $63.611 | |
| 2,000 - 3,999 | $63.331 | |
| 4,000 - | $63.237 | |



