D4GS-N1R-5
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cable Length | 5 m |
| Current Rating | 750 mA |
| Depth | 85 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 60 N |
| Pretravel | 6.8072 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Cable Leads |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Width | 17 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $81.164 | |
| 10 - 49 | $78.365 | |
| 50 - 99 | $77.432 | |
| 100 - 499 | $76.965 | |
| 500 - 999 | $76.685 | |
| 1,000 - 1,999 | $76.125 | |
| 2,000 - 3,999 | $75.845 | |
| 4,000 - | $75.752 | |



