D4BS-2AFS
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 10 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 19.61 N |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 10.0076 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Off |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT, DPST |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $127.413 | |
| 10 - 49 | $124.614 | |
| 50 - 99 | $123.681 | |
| 100 - 499 | $123.214 | |
| 500 - 999 | $122.934 | |
| 1,000 - 1,999 | $122.614 | |
| 2,000 - 3,999 | $122.374 | |
| 4,000 - | $122.188 | |



