D4BL-1CRG-A
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 6 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Pretravel | 15.0114 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 115 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $666.723 | |
| 10 - 49 | $663.924 | |
| 50 - 99 | $662.991 | |
| 100 - 499 | $662.244 | |
| 500 - | $661.237 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



