A7B-C
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Gender | Male |
| Height | 20.5 mm |
| Illumination Type | Non-Illuminated |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 7 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Solder |
| Width | 7.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 77
MOQ:2
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2 - 19 | $12.365 | |
| 20 - 99 | $11.432 | |
| 100 - 199 | $10.685 | |
| 200 - 999 | $10.125 | |
| 1,000 - 1,999 | $9.845 | |
| 2,000 - 3,999 | $9.752 | |
| 4,000 - 7,999 | $9.677 | |
| 8,000 - | $9.621 | |



