1VAP2-6 V-15-1B6
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 15 A |
| Electrical Life | 25 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 14.7 N |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 5.9944 mm |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $43.142 | |
| 10 - 49 | $40.343 | |
| 50 - 99 | $39.41 | |
| 100 - 499 | $38.943 | |
| 500 - 999 | $38.663 | |
| 1,000 - 1,999 | $38.103 | |
| 2,000 - 3,999 | $37.73 | |
| 4,000 - | $37.655 | |



