305183
TE CONNECTIVITY

Documents
Product Specifications
| Color | Black |
| Connector Type | Crimp |
| ELV | Not Applicable |
| Height | 19.05 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Box |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8205599000, 8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000, 8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000, 8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000|8205599000 |
| Weight | 11.067654 g |
| Width | 76.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 10
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $47.694 | |
| 10 - 49 | $44.895 | |
| 50 - 99 | $43.962 | |
| 100 - 499 | $43.495 | |
| 500 - 999 | $43.215 | |
| 1,000 - 1,999 | $42.655 | |
| 2,000 - 3,999 | $42.282 | |
| 4,000 - | $42.208 | |




