TES 1-1212
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:stick/tube
CoreStaff Part Number:st61376879
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TES 1 |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 85mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 90°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.54"L x 0.31"W x 0.28"H(13.7mm x 8.0mm x 7.0mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 250
MOQ:9
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 9 - 89 | $7.745 | |
| 90 - 449 | $7.689 | |
| 450 - 899 | $7.353 | |
| 900 - 4,499 | $7.286 | |
| 4,500 - 8,999 | $7.241 | |
| 9,000 - 17,999 | $7.21 | |
| 18,000 - 35,999 | $7.201 | |
| 36,000 - | $7.19 | |




