UUD1V331MNL1GS
NICHICON

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61376273
Date Code:14
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Impedance | 90 mΩ |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 670 mA |
| Ripple Current (AC) | 670 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 425
MOQ:150
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 150 - 1,499 | $0.617 | |
| 1,500 - 7,499 | $0.598 | |
| 7,500 - 14,999 | $0.591 | |
| 15,000 - 74,999 | $0.585 | |
| 75,000 - 149,999 | $0.584 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.581 | |
| 300,000 - | $0.58 | |
| - | - | |




