UUD1V100MCL1GS
NICHICON

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61376272
Date Code:19
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.7912 mm |
| Impedance | 760 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.3 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 150 mA |
| Ripple Current (AC) | 150 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 690
MOQ:215
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 215 - 2,149 | $0.432 | |
| 2,150 - 10,749 | $0.425 | |
| 10,750 - 21,499 | $0.417 | |
| 21,500 - 107,499 | $0.412 | |
| 107,500 - 214,999 | $0.409 | |
| 215,000 - 429,999 | $0.407 | |
| 430,000 - 859,999 | $0.406 | |
| 860,000 - | $0.406 | |




