MKT1813368015
VISHAY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375675
Date Code:04
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 68 nF |
| Case/Package | Axial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8532250010, 8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010 |
| Termination | PC Pins |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 860
MOQ:43
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 43 - 429 | $2.159 | |
| 430 - 2,149 | $2.141 | |
| 2,150 - 4,299 | $2.085 | |
| 4,300 - 21,499 | $2.057 | |
| 21,500 - 42,999 | $2.048 | |
| 43,000 - 85,999 | $2.042 | |
| 86,000 - 171,999 | $2.032 | |
| 172,000 - | $2.029 | |



