IHLP2525EZER1R0M01
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375551
Date Code:13
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2525EZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Current - Saturation (Isat) | 15A |
| Inductance | 1 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 6.5mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.270"L x 0.255"W(6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 350
MOQ:25
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 25 - 249 | $3.702 | |
| 250 - 1,249 | $3.665 | |
| 1,250 - 2,499 | $3.59 | |
| 2,500 - 12,499 | $3.534 | |
| 12,500 - 24,999 | $3.506 | |
| 25,000 - 49,999 | $3.501 | |
| 50,000 - 99,999 | $3.497 | |
| 100,000 - | $3.49 | |



