10ET1
TE CONNECTIVITY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375126
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | UL |
| Capacitance | 1.77 µF |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 45.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Frequency | 5.06 kHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 300 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Flanges , Panel |
| Packaging | Bulk |
| Schedule B | 8548900100, 8548900100|8548900100, 8548900100|8548900100|8548900100, 8548900100|8548900100|8548900100|8548900100 |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 57.7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $237.487 | |
| 10 - 49 | $234.685 | |
| 50 - 99 | $233.752 | |
| 100 - 499 | $233.285 | |
| 500 - 999 | $233.005 | |
| 1,000 - 1,999 | $232.684 | |
| 2,000 - 3,999 | $232.444 | |
| 4,000 - | $232.164 | |



