046802.5NR
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375110
Date Code:14
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition | Thin Film |
| Current | 2.5 A |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 1.52 mm |
| Height | 584.2 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Power Dissipation | 184.8 mW |
| Resistance | 24 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Width | 1.52 mm |
| Working Voltage | 63 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,945
MOQ:40
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 40 - 399 | $2.343 | |
| 400 - 1,999 | $2.315 | |
| 2,000 - 3,999 | $2.259 | |
| 4,000 - 19,999 | $2.231 | |
| 20,000 - 39,999 | $2.222 | |
| 40,000 - 79,999 | $2.217 | |
| 80,000 - 159,999 | $2.214 | |
| 160,000 - | $2.206 | |



