0313015.MXP
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375103
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, PSE, UL |
| Body Material | Glass |
| Case/Package | SOIC |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Current | 1.5 A |
| Current Rating | 1.5 A |
| Diameter | 6.3 mm |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Housing Material | Glass |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| Outside Diameter | 6.35 mm |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 191 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 98
MOQ:60
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 60 - 599 | $1.543 | |
| 600 - 2,999 | $1.505 | |
| 3,000 - 5,999 | $1.468 | |
| 6,000 - 29,999 | $1.461 | |
| 30,000 - 59,999 | $1.459 | |
| 60,000 - 119,999 | $1.455 | |
| 120,000 - 239,999 | $1.451 | |
| 240,000 - | $1.449 | |



