401703
RS PRO
Documents
Product Specifications
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Mechanical Life | 40 kcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | PCB |
| Termination | Through Hole |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 163
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $6.911 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




