P6D-04P
OMRON

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61256556
Date Code:14
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Current Rating | 5 A |
| Height | 10.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | PC Pin |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 6.9 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 15
MOQ:7
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 7 - 69 | $13.554 | |
| 70 - 349 | $13.314 | |
| 350 - 699 | $12.941 | |
| 700 - 3,499 | $12.866 | |
| 3,500 - 6,999 | $12.834 | |
| 7,000 - 13,999 | $12.81 | |
| 14,000 - 27,999 | $12.782 | |
| 28,000 - | $12.762 | |



