P3500SBLRP
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61256555
Date Code:14
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 40 pF |
| Current Rating | 2.2 A |
| Hold Current | 150 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Peak Pulse Current | 80 A |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8541300080, 8541300080|8541300080|8541300080|8541300080|8541300080 |
| Switching Voltage | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 320 V |
| Weight | 95.991485 mg |
| Width | 3.94 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 120
MOQ:19
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 19 - 189 | $4.933 | |
| 190 - 949 | $4.824 | |
| 950 - 1,899 | $4.75 | |
| 1,900 - 9,499 | $4.694 | |
| 9,500 - 18,999 | $4.667 | |
| 19,000 - 37,999 | $4.656 | |
| 38,000 - 75,999 | $4.649 | |
| 76,000 - | $4.644 | |



