0154001.DR
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st61256123
Date Code:09
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, UL |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 1 A |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Power Dissipation | 125 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 153 mΩ |
| Terminal Material | Copper |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 195
MOQ:19
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 19 - 189 | $4.933 | |
| 190 - 949 | $4.824 | |
| 950 - 1,899 | $4.75 | |
| 1,900 - 9,499 | $4.694 | |
| 9,500 - 18,999 | $4.667 | |
| 19,000 - 37,999 | $4.656 | |
| 38,000 - 75,999 | $4.649 | |
| 76,000 - | $4.644 | |



