D4BS-25FS
OMRON

Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 10 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 10.0076 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 17
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $112.144 | |
| 10 - 49 | $109.344 | |
| 50 - 99 | $108.411 | |
| 100 - 499 | $107.945 | |
| 500 - 999 | $107.665 | |
| 1,000 - 1,999 | $107.345 | |
| 2,000 - 3,999 | $107.105 | |
| 4,000 - | $106.918 | |



