GT-215J
TOKIN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, TUV, UL, VDE |
| Current Rating | 15 A |
| Height | 39 mm |
| Insulation Resistance | 300 MΩ |
| Introduction Date | 2002-09-09 |
| Leakage Current | 500 µA |
| Max Operating Temperature | 50 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 50.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 127
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $24.269 | |
| 10 - 49 | $20.533 | |
| 50 - 99 | $19.786 | |
| 100 - 499 | $19.226 | |
| 500 - 999 | $18.852 | |
| 1,000 - 1,999 | $18.778 | |
| 2,000 - 3,999 | $18.722 | |
| 4,000 - | $18.694 | |



