GT-2150
TOKIN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 15 A |
| Height | 39 mm |
| Insulation Resistance | 300 MΩ |
| Introduction Date | 2002-03-28 |
| Leakage Current | 500 µA |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 50.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 254
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $25.635 | |
| 10 - 49 | $21.899 | |
| 50 - 99 | $21.152 | |
| 100 - 499 | $20.592 | |
| 500 - 999 | $20.218 | |
| 1,000 - 1,999 | $20.144 | |
| 2,000 - 3,999 | $20.088 | |
| 4,000 - | $20.059 | |



