TMR 3-2423WI
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st60075854
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMR 3WI |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Current - Output (Max) | 100mA, 100mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Efficiency | 81% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.86"L x 0.36"W x 0.44"H(21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 276
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $27.652 | |
| 30 - 149 | $27.231 | |
| 150 - 299 | $26.978 | |
| 300 - 1,499 | $26.474 | |
| 1,500 - 2,999 | $26.138 | |
| 3,000 - 5,999 | $26.07 | |
| 6,000 - 11,999 | $26.02 | |
| 12,000 - | $25.986 | |




