TMA 0515D
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:stick/tube
CoreStaff Part Number:st60075844
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMA |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Current - Output (Max) | 34mA, 34mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.77"L x 0.24"W x 0.40"H(19.5mm x 6.1mm x 10.2mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 744
MOQ:10
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 10 - 99 | $6.746 | |
| 100 - 499 | $6.409 | |
| 500 - 999 | $6.341 | |
| 1,000 - 4,999 | $6.291 | |
| 5,000 - 9,999 | $6.266 | |
| 10,000 - 19,999 | $6.257 | |
| 20,000 - 39,999 | $6.251 | |
| 40,000 - | $6.242 | |




