TBA 1-2411HI
TRACO POWER
This product cannot be sold to customers in Russia/Belarus
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st60075784
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TBA 1HI |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 95°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.77"L x 0.24"W x 0.39"H(19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 24
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $5.783 | |
| 120 - 599 | $5.531 | |
| 600 - 1,199 | $5.464 | |
| 1,200 - 5,999 | $5.414 | |
| 6,000 - 11,999 | $5.405 | |
| 12,000 - 23,999 | $5.388 | |
| 24,000 - 47,999 | $5.38 | |
| 48,000 - | $5.373 | |




