LQH32CN100K23L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH32 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 300mA |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 26MHz |
| DC Resistance (DCR) | 572mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1210(3225メートル法) |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 615
MOQ:176
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 176 - 1,759 | $0.365 | |
| 1,760 - 8,799 | $0.354 | |
| 8,800 - 17,599 | $0.347 | |
| 17,600 - 87,999 | $0.342 | |
| 88,000 - 175,999 | $0.339 | |
| 176,000 - 351,999 | $0.338 | |
| 352,000 - 703,999 | $0.338 | |
| 704,000 - | $0.338 | |




