IHLP2525CZER3R3M01
VISHAY DALE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY DALE |
| Series | IHLP-2525CZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 6A |
| Current - Saturation (Isat) | 13.5A |
| Inductance | 3.3 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 30mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.270"L x 0.255"W(6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 79
MOQ:35
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 35 - 349 | $1.849 | |
| 350 - 1,749 | $1.805 | |
| 1,750 - 3,499 | $1.755 | |
| 3,500 - 17,499 | $1.73 | |
| 17,500 - 34,999 | $1.721 | |
| 35,000 - 69,999 | $1.719 | |
| 70,000 - 139,999 | $1.715 | |
| 140,000 - | $1.707 | |



