GRM188F11E104ZA01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Depth | 800 µm |
| Height | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 800 µm |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 80,000
MOQ:40,000
SPQ:40,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 40,000 - 399,999 | $0.003 | |
| 400,000 - 1,999,999 | $0.003 | |
| 2,000,000 - | $0.003 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



