BLM21PG221SN1D
MURATA
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st60056356
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Contact Plating | Tin |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Current | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 45 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.05 mm |
| Impedance | 220 Ω |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max DC Current | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Lines | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 220 Ω |
| RMS Current (Irms) | 2 A |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 45 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 26,041
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 39,999 | $0.01 | |
| 40,000 - 199,999 | $0.009 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.009 | |
| 400,000 - 1,999,999 | $0.008 | |
| 2,000,000 - 3,999,999 | $0.008 | |
| 4,000,000 - 7,999,999 | $0.008 | |
| 8,000,000 - | $0.008 | |
| - | - | |




