RK73B2ATTD625J
KOA
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st60026101
Date Code:2003
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition | Thick Film |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 500 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 125 mW |
| Resistance | 6.2 MΩ |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 150 V |
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



