MCR03EZPJ113
ROHM
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st60024908
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Height | 550 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Rating | 100 mW |
| Resistance | 11 kΩ |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 787.4 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




