GRM1882C1H200JZ01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 20 pF |
| Case/Package | 0603 |
| Depth | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Thickness | 800 µm |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



