CSTLS8M00G53-B0
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Quartz crystal units |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | CERALOCK® CSTLS |
| Type | セラミック |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25Ohms |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 80°C |
| Applications | Consumer/Industrial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 9.0x6.0mm |
| Size / Dimension | L0.315" x W0.118" (8.00mm x 3.00mm) |
| Height | 0.236" (6.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




