A7B-C
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Gender | Male |
| Height | 20.5 mm |
| Illumination Type | Non-Illuminated |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 7 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Solder |
| Width | 7.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



