MF1/2CC1502F
KOA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | Metal |
| Composition | Metal Film |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 30 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 500 mW |
| Resistance | 15 kΩ |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 700 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 900
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $0.251 | |
| 10 - 49 | $0.203 | |
| 50 - 99 | $0.147 | |
| 100 - 499 | $0.11 | |
| 500 - 999 | $0.102 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.097 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.094 | |
| 4,000 - | $0.092 | |



