TPS23753PW
Texas Instruments

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st51016172
Date Code:08
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs PoE(Power over Ethernet) controller |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | Controller (PD)/DC/DC |
| Voltage - Supply | 0V ~ 57V |
| Current - Supply | 580 μA |
| Power - Max | 13 W |
| Number of Channels | 1 |
| Internal Switch(s) | Both |
| Standards | 802.3at(PoE+)/802.3af(PoE) |
| Auxiliary Sense | No |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 37
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $8.003 | |
| 120 - 599 | $7.723 | |
| 600 - 1,199 | $7.648 | |
| 1,200 - 5,999 | $7.592 | |
| 6,000 - 11,999 | $7.583 | |
| 12,000 - 23,999 | $7.564 | |
| 24,000 - 47,999 | $7.555 | |
| 48,000 - | $7.546 | |



