RN55C2002FB14
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st51016111
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Metal Film |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Diameter | 2.29 mm |
| Features | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant |
| Lead Diameter | 640 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Military Standard | MIL-R-10509 |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 125 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 20 kΩ |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 200 V |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Wire/Cable Diameter | 50.8 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,200
MOQ:137
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 137 - 1,369 | $0.679 | |
| 1,370 - 6,849 | $0.656 | |
| 6,850 - 13,699 | $0.649 | |
| 13,700 - 68,499 | $0.643 | |
| 68,500 - 136,999 | $0.642 | |
| 137,000 - 273,999 | $0.639 | |
| 274,000 - | $0.638 | |
| - | - | |



