NCP18XQ102K03RB
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st51016048
Date Code:11
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Accuracy | 2 % |
| Case/Package | 0603 |
| Current Rating | 1 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Power Rating | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 1 kΩ |
| Tolerance | 10 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,750
MOQ:215
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 215 - 2,149 | $0.432 | |
| 2,150 - 10,749 | $0.425 | |
| 10,750 - 21,499 | $0.417 | |
| 21,500 - 107,499 | $0.412 | |
| 107,500 - 214,999 | $0.409 | |
| 215,000 - 429,999 | $0.407 | |
| 430,000 - 859,999 | $0.406 | |
| 860,000 - | $0.406 | |



