NFM31HK104R1H3L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st50864347
Date Code:2020
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 3 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 1.3 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 753
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $3.082 | |
| 10 - 29 | $2.127 | |
| 30 - 49 | $1.687 | |
| 50 - 99 | $1.599 | |
| 100 - 299 | $1.533 | |
| 300 - 499 | $1.489 | |
| 500 - 999 | $1.481 | |
| 1,000 - | $1.474 | |



