LSF0204QPWRQ1
Texas Instruments
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st50864145
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Level translators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage level |
| Output Type | Open drain/Push-pull |
| Voltage - VCCA | 0.8 V ~ 4.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Channels per Circuit | 4 |
| Number of Circuits | 1 |
| Data Rate | 100MBd |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C(TA) |
| Features | Automatic Direction Sensing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 287
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $9.897 | |
| 5 - 9 | $6.031 | |
| 10 - 29 | $5.372 | |
| 30 - 49 | $4.933 | |
| 50 - 59 | $4.845 | |
| 60 - 99 | $4.823 | |
| 100 - 199 | $4.779 | |
| 200 - | $4.746 | |



