UMK105BJ224KV-F
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Capacitance | 0.22 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 500
MOQ:500
SPQ:500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $0.087 | |
| 5,000 - 24,999 | $0.082 | |
| 25,000 - 49,999 | $0.077 | |
| 50,000 - 249,999 | $0.077 | |
| 250,000 - 499,999 | $0.076 | |
| 500,000 - | $0.076 | |
| - | - | |
| - | - | |



