NRS5030T3R3MMGJ
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.6A |
| Inductance | 3.3 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 36MHz |
| DC Resistance (DCR) | 30mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.193"L x 0.193"W(4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 400
MOQ:400
SPQ:400
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 400 - 3,999 | $0.177 | |
| 4,000 - 19,999 | $0.17 | |
| 20,000 - 39,999 | $0.168 | |
| 40,000 - 199,999 | $0.165 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.164 | |
| 400,000 - 799,999 | $0.164 | |
| 800,000 - 1,599,999 | $0.163 | |
| 1,600,000 - | $0.163 | |



