GRM21BR61E226ME44L
MURATA
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st50792346
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 22 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 281
MOQ:281
SPQ:281
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 281 - 2,809 | $0.057 | |
| 2,810 - 14,049 | $0.047 | |
| 14,050 - 28,099 | $0.042 | |
| 28,100 - 140,499 | $0.039 | |
| 140,500 - 280,999 | $0.038 | |
| 281,000 - 561,999 | $0.038 | |
| 562,000 - 1,123,999 | $0.038 | |
| 1,124,000 - | $0.037 | |




