BLM31SN500SN1L
MURATA
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st50792251
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 mΩ |
| Height | 1.3 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 12 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Lines | 1 |
| Resistance | 1.6 mΩ |
| RMS Current (Irms) | 12 A |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 1.6 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 1.6002 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.06 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.059 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.058 | |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.058 | |
| 1,500,000 - 2,999,999 | $0.058 | |
| 3,000,000 - | $0.058 | |
| - | - | |
| - | - | |




