BLM18SP101SN1D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Core Material | Ferrite |
| Height | 950 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 22 mΩ |
| RMS Current (Irms) | 3.7 A |
| Series Resistance | 22 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 263
MOQ:4,263
SPQ:4,263



