GRM21BR60J107ME15L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
COO:JP
CoreStaff Part Number:st50789994
Date Code:2021
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 100 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 20
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $1.308 | |
| 10 - 49 | $1.282 | |
| 50 - 99 | $0.755 | |
| 100 - 299 | $0.689 | |
| 300 - 499 | $0.645 | |
| 500 - 999 | $0.636 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.629 | |
| 2,000 - | $0.626 | |




